Top_04

Polimerowy Uszczelniacz Icopal MS / 112 M

Polimerowy Uszczelniacz Icopal MS/112 M to produkt najnowszej generacji, na licencji japońskiego koncernu Kaneka, stosowany do klejenia, uszczelniania oraz wypełniania ubytków i szczelin.

Icopal MS/112 M Polimerowy Uszczelniacz MS do klejenia Gontu Rolowanego – Zrób To Sam do praktycznie wszystkich rodzajów podłoży wykonanych z bitumów, betonu, metali (w tym aluminium), powłok organicznych, tworzyw sztucznych, drewna, szkła i innych. Utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz temperatury (wyższa temperatura poprawia przyczepność spoiwa do podłoża). Posiada doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, w szczególności w środowisku wilgotnym i gorącym, zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur (od -50°C do +90°C). Bardzo wydajny, szybki i łatwy w zastosowaniu:

– do klejenia i uszczelniania,
– zabrudzenia zmywalne wodą,
– kolor szary,
– odporny na promieniowanie UV.

Pobierz Deklarację Zgodności (DoP)
Siplast Primer®Szybki Grunt SBS

Przed montażem RDI 3D®, w przypadku dachów istniejących remontowanych, stare naprawione warstwy papowe należy zagruntować kauczukowo – bitumicznym preparatem gruntującym Siplast Primer® Szybki Grunt SBS, przy zużyciu 100 - 400 ml/m2w zależności od rodzaju podłoża.
Szczegóły na www.siplast.icopal.pl

Siplast Klej® Szybki Styk SBS

W szczególnych przypadkach i przy połączeniach z krawędziami konstrukcji blaszanych jako mocowanie uzupełniające stosuje się także klejenie bitumiczne na zimno z użyciem produktu kauczukowo – bitumicznego kleju: Siplast Klej® Szybki Styk SBS.
Szczegóły na www.siplast.icopal.pl

Siplast Szpachla® Szybka Izolacja SBS

Uszczelnienia obróbek dekarskich, miejsca przejścia przez połać dachową anten, wywietrzaków połaciowych i sanitarnych, uszczelnienia obróbek wokół kominów itp. należy wykonywać używając uszczelniacza/ szpachli kauczukowo – bitumicznej: Siplast Szpachla® Szybka Izolacja SBS, dostępnej w puszkach bądź w kartuszach.
Szczegóły na www.siplast.icopal.pl

Podkładki owalne ocynkowane i wkręty

a. Podkładki montażowe. Z uwagi na znaczne pochylenia podłoża montaż RDI 3D® musi się odbywać z użyciem owalnych podkładek mocujących. Do każdej rolki RDI 3D® producent dołącza zestaw podkładek mocujących, stanowiących technologiczny układ montażowy. Wymagane jest zastosowanie podkładek owalnych 40 x 80 mm.
Uwaga:
Montaż RDI 3D® bez zastosowania podkładek i wkrętów a jedynie z użyciem gwoździ papowych może grozić zsuwaniem się pokrycia po pochyłości dachu i rozerwaniem ciągłości pokrycia.
b. Wkręty montażowe. Zaleca się stosowanie typowych wkrętów o długości dostosowanej do rodzaju podłoża. Zamocowanie wkrętów winno nastąpić w warstwie nośnej poszycia dachu.
c. Gwoździe papowe. W przypadku konieczności zastosowania przekładki montażowej RDI 64 do jej mocowania stosuje się typowe gwoździe papowe na całej jej powierzchni (ok. 10 szt na m2).Wywietrzniki połaciowe i sanitarne

Do wentylacji połaciowej dachów należy używać systemowych wywietrzników połaciowych stosowanych przy pokryciach z gontów papowych. W wypadku konieczności zastosowania wywietrzników sanitarnych należy dobrać takie, które dają możliwość regulacji kąta nachylenia.
Szczegóły na www.gonty.icopal.pl

Wywietrzniki kalenicowe

Jeśli wymagana jest wentylacja w linii kalenicy należy dobrać systemowe wywietrzniki dla gontów papowych z zabezpieczeniem przeciw owadom.
Uwaga:
Wówczas mocowanie RDI 3D® przy kalenicy musi uwzględniac fakt zastosowa nia wywietrzników kalenicowych.
Szczegóły na www.gonty.icopal.pl

Obróbki blacharskie

Przed montażem Rolowanej Dachówki Icopal 3D® należy na połaci dachowej wykonać obróbki blaszane we wszystkich koniecznych miejscach takich jak: pas nadrynnowy, pas podrynnowy, wiatrownice, obróbki wokół kominów itp. Obróbki blacharskie należy wykonać z materiału odpornego na korozję i dostosowanego kolorystycznie do koloru RDI 3D®. Mocowanie obróbek blacharskich należy wykonać używając wkrętów odpowiednich do rodzaju podłoża.

Rynny

Dla dachów remontowanych sugeruje się całkowitą wymianę rynien. Icopal S.A. posiada w ofercie rynny metalowe odporne na znaczne obciążenia ze strony śniegu i lodu, w pełnej palecie barw z Pisemną Imienną Gwarancją Jakości w wysokości 15 lat.
Szczegóły na www.rynny.icopal.pl

  BMI Icopal

  BMI Icopal Sp. z o.o.
  Światowy Ekspert Hydroizolacji

  4 centra badań i rozwoju w USA i Europie, 38 fabryk i 97 biur handlowych na świecie
  rok zał. 1876

  BMI Icopal Sp. z o.o.
  Laureat
  Wielkiego Złotego Medalu
  Międzynarodowych Targów Poznańskich
  i tytułu "Najlepszy z Najlepszych"
  za produkcję osiągającą światowe standardy

  Korzystając ze strony Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.